انتشار کتاب آشنایی با زندگانی شهید حسن درویش

مدیرعامل انتشارات راه ماندگار از انتشار کتابی در مورد شخصیت شهید والامقام حسن درویش خبر داد. این کتاب که در مرحله نهایی چاپ و رونمایی قرار دارد بزودی به بازار کتاب عرضه خواهد شد. این کتاب با نام (فاتح گمنام بدر) و به همت سرکارخانم فرحناز فروغیان نگاشته شده است. عرضه این کتاب بزودی در فروشگاه فرهنگی جبهه مارکت آغاز خواهد شد.


شهید حسن درویش درسال ۱۳۴۱ در روستای جعفرآباد (خارکوب) از توابع شوش دانیال(ع) در خانواده ای مومن و کشاورز متولد شد. وی در حال گذراندن دوره ابتدایی بود که، بر اساس اجرای یکی از مراحل اصلاح ارضی، زمین های کشاورزی خانواده اش به تصرف دولت درآمدند. در این هنگام که خانواده درویش سرمایه و زمین هایشان را از دست داده بودند، مجبور به ترک روستا و مهاجرت به دزفول شدند. حسن کلاس پنجم را در دزفول گذراند. اما بدلیل وضعیت سخت معیشتی خانواده اش مجبور به ترک تحصیل و کار در کنار برادرانش شد، آنها مغازه صافکاری ماشین داشتند. در آغاز انقلاب اسلامی حسن به شوش آمد و در مراسمات راهپیمایی و چسباندن عکس امام خمینی -ره- بر در و دیوار شرکت می کرد. حسن فعالیت گسترده ای در باشکوه کردن انقلاب داشت. پس از پیروزی انقلاب ، حسن در کلاسهای قرآن شرکت می نمود. با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، در تاریخ ۱۰شهریور ۱۳۵۹به عضویت بسیج درآمد، وی در ابتدای امر به عنوان یک نیروی بسیجی، در محور شوش جهت مقابله با دشمن بصورت داوطلبانه حاضر شد. پس از مدت کوتاهی توسط (مرتضی صفار) فرمانده جبهه شوش به عنوان مسئول خط و سپس «جانشین فرمانده» جبهه شوش انتخاب و منصوب شد. در آستانه عملیات فتح المبین مرتضی صفار با توجه به توانایی حسن درویش، همزمان با تاسیس تیپ۱۷قم وی را بعنوان جانشین فرماندهی تیپ انتخاب کرد. حسن پس از تشکیل این تیپ تا سال ۶۲فرمانده آن بود.شرکت در عملیات های (محرم، والفجرمقدماتی، پدافندی والفجرمقدماتی، آموزش آبی، خاکی نیروها و شناسایی در اروندرود و فاو _عراق، مهمترین رویدادهای تیپ در زمان فرماندهی حسن درویش بود.حسن در عملیات خیبر از ناحیه سینه و ریه دچار مجروحیت شد، پس از بهبودی نسبی به لشکر۱۷علی بن ابی طالب -ع- پیوست. وی که در آستانه عملیات بدر از مسئولین واحد عملیات قرارگاه نجف بود. در عملیات بدر بعنوان نیروی عادی شرکت کرد و در حین عملیات روح بلند و ملکوتیش آسمانی شد.

همچنین بخوانید...

12 اسفند 1399 جبهه مگ معرفی انتشارات راه ماندگار شهدای خوزستان جنگ تحمیلی قرارگاه نجف عملیات بدر کتاب فاتح گمنام بدر شهید حسن درویش

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
بایگانی نوشته‌ها
موردی وجود ندارد.