راه ماندگار را بیشتر بشناسیم

راه ماندگار را بیشتر بشناسیم

جنگ برای همه جنگ است اما برای ما دفاع مقدس بود، دفاع از ارزش های انقلاب مقدس ملت ایران در بهمن 57.
سبک زندگی در دفاع مقدس، معارف، اندیشه ها و ارزش هایی را احیا کرد که به فراموشی سپرده شده بودند ایران قبل از دفاع مقدس با ایران بعد از دفاع مقدس متفاوت شد، انسان ایرانی بعد از دفاع مقدس جهان بینی پیدا کرده بود که نشات گرفته از فضای جبهه ها و خاکریزها بود، جایی که آسمان و زمین به هم رسیده بودند و زندگی معنایی دیگر داشت هیچ بن بستی وجود نداشت و مفاهیم تعاریف جدیدی یافته بودند.
امروز با گذشت چند دهه از آن روزها و آن تمدن جهادی ضرورت و لزوم بازگشت به ارزش های آن دوره بیشتر احساس می شود این احساس، نسل جوان را به سوی آن جبهه ها کشانده؛ جبهه های  که امروز تبدیل به یادمان شده اند تا یادمان باشد که روزی آنجا تمدنی برپا بوده است.
ولی آیا این حضورها به تنهایی کافی و مفید فایده است؟ چگونه می توان به آن دوره طلایی بازگشت؟ چگونه می توان انسان هایی از آن نسل بازتولید کرد؟

امثال خرازی ها،کاظمی ها، چمران ها، باکری ها، همت ها، هاشمی ها و سرداران بی نشانی که امروز یادشان در دل ها مانده است؟بله درست است قدم دوم نشر معارف آن تمدن و عصر جهادی است، این است که ما را به سمت دایر نمودن نمایشگاه های فرهنگی در یادمان های دفاع مقدس کشانده است نمایشگاه هایی که بر محور نشر معارف و تفکر جهادی، جهاد مقدس هشت ساله برپا می شوند و امیدوارنند بتوانند قدم موثری در سیراب نمودن دلهای تشنه جوانان و نوجوانان بردارند.
امروز با بذل توجهی که مسئولین محترم سازمان حفظ آثار سپاه و بسیج به این مهم داشته اند بسترهایی مناسب در جهت تقویت و برپایی هرچه باشکوه تر این نمایشگاه ها فراهم شده است و امید است با تداوم این نگاه و همت جهادی جوانان انقلابی، نمایشگاه های راه ماندگار در دستیابی به اهداف متعالی خودشان کامیاب شوند.

نمایشگاه های راه ماندگار فعالیت خود را از سال 1395 در چهار یادمان شلمچه، فتح المبین، هویزه و طلائیه با تدبیر سازمان حفظ آثار سپاه و بسیج کشور و همت جمعی از جوانان خوزستانی آغاز نمودند. محوریت این نمایشگاه ها عرضه کتاب و محصولات فرهنگی دفاع مقدس می باشد. این نمایشگاه ها فعالیت خود را با شروع راهیان نور در مهرماه هر سال آغاز و تا اردیبهشت ماه سال بعد به مدت 7 ماه نسبت به ارائه خدمات به زائران راهیان نور فعال می باشند.


همچنین بخوانید...

13 تير 1399 راه ماندگار فیتح المبین دفاع مقدس نمایشگاه راهیان نور نمایشگاه کتاب راه ماندگار هویزه طلائیه شلمچه راهیان نور

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
بایگانی نوشته‌ها
موردی وجود ندارد.