عرضه کتاب با قیمت مناسب دغدغه رهبری است

کتاب و کتابخوانی از مهمترین دغدغه های فرهنگی فرهیختگان و اندیشمندان هر کشوری است و همیشه این دغدغه وجود داشته که چگونه می توان سرانه مطالعه را در آحاد جامعه افزایش داد و دلسوزان عرصه فرهنگ نیز به شیوه های مختلف برای این مهم برنامه ریزی نمودند. جبهه مارکت نیز که رسالت خود را رسالتی فرهنگی می داند از روز اول کاری خود سعی داشته تا قدمی هرچند کوچک در این مسیر بردارد. نتیجه مشورتها و صحبتهایی که در مجموعه حاضر در جبهه مارکت شد، برگزاری پویش های مطالعاتی مختلف و در قالب مسابقه است. در این پویش های مطالعاتی گزینه های مختلفی را برای جذب مخاطبان و علاقمندان در نظر گرفته شده ولی از مهمترین آنها جوایز مسابقه و عرضه کتاب با تخفیف مناسب است.

و اما دلیل اینکه از دغدغه های جبهه مارکت ارائه تخفیف مناسب بر کتاب منتخب در پویش مطالعاتی است، این است که رهبر فرزانه انقلاب نیز در این حوزه توجه و دغدغه مندی نشان دادند و همه ما بیاد داریم که در جریان بازدید ایشان از سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران معظم له به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تذکر جدی دادند و فرمودند: "صورت‌ وضعیت نشان دهنده این است که مردم هنوز کتاب می خرند و برای خواندن، میخرند. دنیای کتاب، دنیای پیچیده‌ای است و این نکته‌ای است که آقای صالحی [وزیر ارشاد] باید توجه کند، باید مساله‌ی کاغذ را حل کرد؛ اینطور نمیشود. وزیر فرهنگ و وزیر صنعت بنشینند و این مساله را حل کنند." بله زمانی که رهبرمعظم با اشتیاق کتابخوانها برای خرید کتاب مواجه می شود و از سوی دیگر افزایش قیمت کتابها که ناشی از تورم افسار گسیخته می باشد، با ابراز ناراحتی تذکر جدی می دهند و از مسئولین می خواهند تا این مساله حل شود.
و اما ما چه باید بکنیم؟ قطعا از زمان دستور آتش به اختیار رهبری معظم حجت بر همگان تمام شده است. قطعا که مجموعه های فرهنگی توان کنترل تورم وارد شده به حوزه محصولات فرهنگی را ندارند چرا که امری بالادستی است ولی هر کدام از ما به سهم و توان خود می توانیم قدمی کوچک در این مسیر برداریم. لذا جبهه مارکت در پویش های مطالعاتی خود عرضه کتاب با قیمت مناسب را رسالت خود می داند.

اما این روزها همزمان با برگزاری اولین مسابقه پویش مطالعاتی جبهه مارکت، که با محوریت "کتاب یادت باشد" در حال برگزاری است برخی از کاربران سئوال می پرسند چرا تخفیف 50 درصدی بر همه کتابهای عرضه شده در جبهه مارکت اعمال نمی شود؟ قطعا پرسیدن این سوال بجاست و ما هم از عرضه کتاب با تخفیف مناسب استقبال می کنیم و دوست داریم تا کاربران و خریداران ما بتوانند با قیمت مناسب کتابهای مورد علاقه خود را تهیه نمایند. ولی متاسفانه مجددا باید همان ماجرای تورم و گرانی که در این محصول فرهنگی وارد شده است را یادآور شویم و اما پویش های مطالعاتی که توسط جبهه مارکت برگزار می گردد با حمایت نهادهای متولی عرصه فرهنگ است و آنها هستند که مابه التفاوت قیمت پشت جلد با تخفیف داده شده را متقبل می شوند. در ماجرای اولین پویش مطالعاتی که با محوریت کتاب یادت باشد در حال برگزاری است نیز باید گفت: مسئولین اندیشمند معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری اهواز با بلندنظری و با هدف صرف بودجه فرهنگی در نقطه هدف که همان "خواننده کتاب" می باشد به عنوان پشتیبان مالی این طرح فرهنگی عمده هزینه های مالی را برعهده گرفته و حمایت نمودند تا این پویش مطالعاتی به مرحله اجرا برسد. که جبهه مارکت مراتب سپاس و احترام خود را نسبت به مسئولین امر در معاونت فرهنگی شهرداری اهواز ابراز می نماید. در پایان باید گفت: قطعا جبهه مارکت سعی خود را بر عرضه مناسب محصولات خود در همه حوزه ها می نماید و امیداوار است با تداوم این پویش های مطالعاتی سهمی کوچک در عرصه کتابخوانی را برعهده گیرد.

همچنین بخوانید...

04 مرداد 1399 جبهه مگ اتاق خبر اولین پویش مطالعاتی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری اهواز ارسال رایگان در اهواز اهواز جوایز نقدی مسابقه پویش مطالعاتی کتاب یادت باشد پویش مطالعاتی جبهه مارکت در خانه بمانیم شهید حمید سیاهکالی 50 درصد تخفیف کتاب یادت باشد مسابقه کتابخوانی جبهه مارکت شهید مدافع حرم

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
بایگانی نوشته‌ها
موردی وجود ندارد.